ورود |عضويت دوشنبه 04 مهر ماه 1401
واحد خدمات فنی
اين اداره ضمن نظارت و كنترل و حمايت شركتها و اتحاديه ها در فعاليتهاي كشاورزي و تهيه و توزيع نهاده ها از قبيل بذر و كود و سم ،آنها را در تهيه و اجراي طرحهاي تولیدی و خدماتی در زمینه های كشاورزي، دامداري ، مرغداري ، شیلات و مراکز جمع آوری شیر و ... مساعدت و ياري نموده و هماهنگي لازم بين آنها و ساير اعضاي شبكه و ادارات مرتبط با تشكلها را درخصوص وظايف محوله انجام مي دهد.
طرح تولید و فرآوری بذور گندم
با توجه به توان كارشناسي ، امكانات توليد و ظرفيت انباري با پراكنش مناسب در سطح كشور و تجربه توزيع بذور مورد نياز كشاورزان در طي سه دهه اخیر در كشور و همچنين به منظور بالابردن كيفيت بذور باهدف كمك به خودكفايي ، حمايت از توليدات داخلي و ايجاد اشتغال و افزايش درآمد شبكه، طرح توليد و فرآوري بذور تهيه و تدوين گرديد. در حال حاضر در استان اصفهان توليد بذر گندم توسط دو مركز تهيه بذر گندم گواهي شده در شهرستانهای برخوار و ميمه و شهرضا با توليد مقدار 6213تن گندم و جو در حال انجام ميباشد.
تهيه و توزيع نهاده هاي كشاورزي
از آنجائيكه در برنامه هاي توسعه اقتصادي ، اجتماعي كشورمیزان توليد در بخش كشاورزي بايستي افزايش چشمگيري يابد، ناگزير به افزايش كاربرد برخي نهاده ها ميباشيم. از مهمترين اين نهاده ها كودهای شیمیایی و سموم دفع آفات نباتی است كه در كشور ما با توجه به شرايط كشاورزي ،مصرف بيشتري دارد. تسهيل و تسريع در روند تامين و توزيع نهاده هاي كشاورزي و ورود شبكه به طور مستقيم در اين بخش و حذف واسطه ها و همچنين استفاده بهينه از امكانات موجود و ظرفيت انباري در سطح شبكه تعاونيهاي روستائي از اهداف اين طرح مي باشد. استان اصفهان با توجه به گستردگي شبكه تعاونيهاي روستائي و كشاورزي در 5 ماهه ابتدای سال 89 موفق به توزیع بیش از 38000 تن انواع کود شیمیایی، 209 تن انواع بذر و 155 تن انواع سموم گردیده است .
واحدهاي مرغداري
يكي از وظايف اداره خدمات فني و كشاورزي راهنمائي شركتها و اتحاديه هاي تعاوني روستائي و كشاورزي جهت اجراي طرح های توليدي دام و طیور است. با اجراي اين طرح هاضمن كمك به امر خودكفائي در زمينه توليد محصولات دامي ،به توسعه و تقويت تشكلها و استفاده و بكارگيري از توانمنديهاي شبكه نیز منجر خواهد شد. در حال حاصر استان اصفهان داراي 3 واحد پرورش مرغ گوشتي و 1 واحد مرغ تخمگذار در سطح شهرستانهای شهرضا ، اردستان ، لنجان و تيران و كرون مي باشد كه در سال گذشته جمعاً مقدار 200تن گوشت سفيد و 225 تن تخم مرغ توليد شده است.
مراكز جمع آوري شير
شبكه تعاوينهاي روستائي و كشاورزي استان با دارا بودن تعداد 102 مركز جمع آوري شير در سطح 17 شهرستان فعالیت چشمگیری در این زمینه دارد. این مراکز در 5 ماهه اول سال جاری مقدار 54000 تن شير را از توليدكنندگان در سطح روستاها جمع آوري و به كارخانجات مربوطه تحويل داده اند.
ماشين آلات و ادوات كشاورزي
با توجه به رشد قابل توجه افزايش جمعيت ، افزايش توليد در واحد سطح بعنوان تنها راه حل تامين غذائي انسانها مطرح گرديده و در راستاي رسيدن به اين هدف مكانيزه كردن كليه عمليات كشاورزي از اهميت ويژه اي برخوردار است. در همين راستاواحدهای مکانیزاسیون به منظور ارائه خدمات ماشيني به كشاورزان، ايجاد درآمد براي شركتها و استفاده از مزايای آن براي اعضا شبكه تعاونيهاي روستائي و كشاورزی و با امكانات در اختيار در امر كشت و برداشت محصولات كشاورزي نقش ارزنده اي ايفا مي كنند. شبكه شركتهاي تعاوني كشاورزي و روستائي استان در حال حاضر با دارا بودن 89 دستگاه كمباين و تراكتور در امر خدمت رساني به كشاورزان فعاليت مي نمايد.
واحدهاي توليدي و صنايع تبديلي و تكميلي
به منظور استفاده بهينه از سرمايه و امكانات تعاونيها و جلوگيري از ركود سرمايه شركتها و اتحاديه ها ، درآمدزايي مطلوب براي اعضاء و همچنين ايجاد صنايع وابسته به فعاليتهاي زراعي ، باغي ، دامي و.. در بعضي از اتحاديه ها و شركتهاي تعاوني طرحهائي به مرحله اجرا و بهره برداري رسيده است. از جمله اهداف اين طرح مي توان به ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستائي ، كاهش ضايعات و جلوگيري از فساد پذيري محصولات كشاورزي و دامي و... اشاره نمود. در راستاي رسيدن به این اهداف شبكه تعاونيهاي روستائي و کشاورزی استان اصفهان اقدام به ايجاد و بهره برداری از 16 واحد صنايع توليدي و تكميلي نموده است .
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 91
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 91

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1271088
Visitors بازديد هاي امروز: 609
Visitors بازديد هاي ديروز: 935
Copyright (c) 1401/07/04 پرتال سازمان تعاون و روستائی استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا